[email protected]
Meşrutiyet Cad. Ersoy İş Merkezi No:102/11-12 Kat:5 Beyoğlu 34420 İSTANBUL / TÜRKİYE

Finans ve Yatırım HukukuYatırımlarınızı Türkiye Cumhuriyeti Güvencesi Altına Alın

Mart 1, 20220
https://ongoren.av.tr/wp-content/uploads/2022/03/yatirimlarinizi-turkiye-cumhuriyeti-guvencesi-altina-alin-ongoren-karali-partners.jpg

Yatırım yoluyla Türk Vatandaşlığı kazanma son dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenli liman olarak öne çıkması ile birlikte, tüm dünyada tercih edilen bir vatandaşlık kazanma yolu haline gelmiştir. Türkiye’de gayrimenkul satın alma veya yatırım yoluyla Türk Vatandaşlığı kazanma sürecinde, hukuk büromuz uzman kadrosu ile gerekli tüm hukuki desteği vermektedir.

Türkiye’de satın alınan 400.000 dolar değerinde bir gayrimenkul ile, Türkiye’de oturum izni ve vatandaşlık kazanma mümkündür. Bu sayede Türk pasaportu ile özgürce dolaşım ve yatırım yapma hakkı kazanılır.  Öngören&Karali Partners ailesi olarak Türkiye ‘ de gayrimenkul yatırımıyla  vatandaşlığa hak kazanma süreci için uzman avukat kadromuzla çözüm oluşturmaktayız.

Türkiye’ de gayrimenkul yatırımıyla vatandaşlık kazanma hakkında detaylı bilgiye aşağıda paylaşmış olduğumuz linkten ulaşabilirsiniz.

Türk Vatandaşlığı<strong> Kazanma</strong>

Türk Vatandaşlığı Kazanma

Türk vatandaşlığı kazanma yolunda karşılaşabileceğiniz tüm süreçlerde profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz.
Yabancıların Gayrimenkul<strong> Edinmesi</strong>

Yabancıların Gayrimenkul Edinmesi

Yabancı vatandaşların gayrimenkul edinimi ile alakalı tüm yasal mevzuat ve süreçlere ulaşabileceğiniz detaylar mevcuttur.
İkamet ve Özgürlük<strong> Hakkı</strong>

İkamet ve Özgürlük Hakkı

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında ikamet, çalışma ve özgürlük özlük haklarıyla ilgili tüm detaylara ilgili yazıda ulaşabilirsiniz.

Yatırım yoluyla Türk Vatandaşlığı kazanma seçeneğinde ise; alt limit 500.000 dolar olarak belirlenmiştir. Kazanılan Türk pasaportu ile birlikte, ayrıca Türk bankalarındaki yatırım enstrümanlarını özgürce kullanıp, bunlardan düzenli gelir sağlamak mümkündür.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 500.000 ABD Doları tutarında sabit sermaye yatırımı yaptığı belirlenen yabancılara, Cumhurbaşkanı kararı ile Türk vatandaşlığı verilebilecektir. İlgili yasal düzenlemeler uyarınca, 500.000 ABD Doları tutarında sabit sermaye yatırımına dayalı vatandaşlık talep eden yabancıların vatandaşlık başvurular, gerekli belgelerle birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yazılı olarak yapılacaktır (yatırım bilgi formu, ticaret ortaklık yapısını gösteren sicil gazetesi, özel amaçlı rapor, yabancı yatırımın doğrudan şirket sermayesine aktarıldığının kanıtı vb.). İlerleyen yıllarda yapılacak başvurular için sabit sermaye gideri hesaplanırken, son 3 yılda yapılan harcamalar dikkate alınacaktır. Hâlihazırda mevcut olan bir yatırıma ek, sabit sermaye yatırımı yapılması durumunda, ek yatırımın başlangıcından itibaren sabit sermaye yatırımı miktarındaki artış dikkate alınacaktır.

https://ongoren.av.tr/wp-content/uploads/2022/03/yatirimlarinizi-turkiye-cumhuriyeti-guvencesi-altina-alin-ongoren-karali-partners.jpg

Avukatlarımızla İletişim Kurun!

https://ongoren.av.tr/wp-content/uploads/2022/03/turk-vatandasligi-kazanma-avukatligi.jpg

Öngören&Karali Partners

Öngören & Karali Partners, Türkiye’ye yatırım yapmak ve mali değerlerini Türkiye Cumhuriyeti’nde koruma altına almak isteyen yabancı yatırımcılara hukuki danışmanlık vermektedir. Finans ve Yatırım Hukuku alanında ülkenin önde gelen hukuk bürolarından olan Öngören & Karali Partners, uzman kadrosuyla birlikte Türkiye ve dünyada bulunan yatırım fırsatlarını müvekkillerine sunarak bunların hukuki değerlendirmesini yapmaktadır. Bununla birlikte, müvekkillerimize uluslararası vergi planlaması, uluslararası para transferleri ve finans hukuku alanında hukuki danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Dünyada süregelen gelişmeleri ve önümüzdeki dönemlerde oluşabilecek potansiyel problemleri yakından takip eden Öngören & Karali Partners, bu bağlamda müvekkillerinin mali değerlerini Türkiye Cumhuriyeti’nin koruması altına alınması konusunda en güvenilir hizmeti vermektedir.

Öngören&Karali
Partners

Akademisyen ve uzman avukat kadromuzla çözüm odaklı dava takibi hizmetleri ve hukuk danışmanlığı sunmaktayız. Ayrıca uluslar arası ve yerel şirketlere global olarak hizmet veren bağımsız çözüm danışmanlarıyız.

ANA OFİS
Meşrutiyet Cad. Ersoy İş Merkezi No:102/11-12 Kat:5
Beyoğlu 34420 İSTANBUL / TÜRKİYE
ÇALIŞMA SAATLERİ
Hafta İçi: 09:00-18:00
Hafta Sonu: Kapalı

UZMANLARIMIZA DANIŞIN

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  AVUKATLARIMIZA DANIŞIN! Akademisyen ve uzman uzman avukat kadrosu ile bilimsel görüşler ışığında davaları yürütmekteyiz.    
  HEMEN ARA
  close-image
  HEMEN ARA

  Geçmiş Olsun TÜRKİYE

  Barolar birliği tarafından yayınlanan
  "Deprem Hukuku" rehberini
  indirmek için tıklayınız.
  Deprem Hukuku
  close-link
  Online Randevu!