[email protected]
Meşrutiyet Cad. Ersoy İş Merkezi No:102/11-12 Kat:5 Beyoğlu 34420 İSTANBUL / TÜRKİYE

Öngören&Karali Hakkında

Ya bir yol bulacağız,Ya bir yol yapacağız.

ÖNGÖREN&KARALİ HAKKINDA

Öngören Hukuk Bürosu 1998 yılında Prof. Dr. Gürsel Öngören tarafından kurulmuştur. Av. Ertuğrul Karali tarafından 2003 yılında kurulan Karali Hukuk Bürosu ile birleşen Öngören Hukuk Bürosu, Öngören & Karali Hukuk Bürosu adını alarak faaliyetini sürdürmektedir. Av. Ertuğrul Karali ve ekibinin Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Bankacılık Hukuku, Sigorta Hukuku ile şirket birleşmeleri, satın alma konusundaki 20 yıllık tecrübeleri sonucu Büromuzun çalışma alanları ve uzmanlığı genişlemiştir.

Öngören & Karali Hukuk Bürosu; ortakları olan uzman avukatlar ile ülkemizdeki ticari şirketlere, gayrimenkul yatırımcılarına, inşaat şirketlerine ve Türkiye’de yatırım yapan yabancı şirketlere hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetleri vermektedir. Hukuk Bürosunun temel çalışma alanı ticari davalar, şirket birleşmeleri ve satın alımı, İcra ve İflas Hukuku, Şirketler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İnşaat Hukuku, İmar Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, İdare Hukuku ve Vergi Hukukudur.

Ticari şirketlere hukuk danışmanlığı, işçi sorunları, icra takipleri, alacakların tahsili ve ticari alacak davaları, vergi ve kamusal işlemler konusunda hizmet veren Büromuz, bu konuda geniş bir deneyim sahibidir. Büromuz ticari alacakların hızlı ve etkin biçimde tahsili ve tazminat davaları konularında iddialıdır.

Gayrimenkul yatırımcılarına, arsa sahiplerine ve inşaat şirketlerine; gayrimenkul alımı işlemleri, inşaat sözleşmeleri, imar ve yapılaşma işleri, kentsel dönüşüm ile gayrimenkul satışları konusunda hukuki danışmanlık hizmetleri veren Öngören & Karali Hukuk Bürosu; bu alanlarda gerekli davaların açılması ve açılan davalarda savunmaların üstlenilmesi gibi avukatlık hizmetlerini de vermektedir.

Hukuk Danışmanlığı ve dava takibi konusunda 25 yıllık tecrübeye sahip Büromuz; öncelikle akademik bir kadro ile bilimsel görüşler oluşturmakta, bunu hukuk danışmanlığı için kullanmakta ve sonrasında bu alanda uzman avukat kadrosu ile bilimsel görüşler ışığında davaları yürütmektedir.

Tescilli tarihi yapılar ve sit alanları konusunda pek çok inşaat projesinde yer alan Öngören & Karali Hukuk Bürosu 2863 sayılı Yasa ve uygulama işlemleri konusunda çeşitli hukuk ve ceza davalarında geniş deneyim sahibidir.

Yerli ve yabancı yatırımcılara şirket satın alımı, birleşmesi, işyeri ve konut alımı-satımı ile kiralamasında hukuk danışmanlığı hizmeti veren Büromuz özellikle son yıllarda yabancıların gayrimenkul satın alımı, gayrimenkul yatırımı ve Türk vatandaşlığı elde etmeleri konusunda yoğunlaşmıştır.

Her türlü alım- satım sözleşmeleri, hizmet sözleşmeleri ve inşaat sözleşmeleri hazırlanmasında uzman olan Öngören & Karali Hukuk Bürosu, sözleşmelerden kaynaklanan uyuşmazlıklar konusunda pek çok davayı yürütmektedir.

Öngören & Karali Hukuk Bürosu; çalışma konularında görev üstlendiği yüzlerce projeden elde ettiği deneyimle etkin ve sonuç odaklı bir anlayış içinde hizmet vermektedir.

ANA OFİS
Meşrutiyet Cad. Ersoy İş Merkezi No:102/11-12 Kat:5 Beyoğlu 34420 İSTANBUL / TÜRKİYE
TELEFON
+90 212 292 56 23

Avukatlarımızla İletişim Kurun!

Kurucu Ortaklarımız

https://ongoren.av.tr/wp-content/uploads/2021/03/ongorenkarali-gursel-ongoren-1.jpg
Prof.Dr.Gürsel ÖNGÖREN

Kurucu

Öngören&Karalı Hukuk - Ertuğrul Karalı
Ertuğrul KARALİ

Kurucu

https://ongoren.av.tr/wp-content/uploads/2021/09/tayberk-helvaci.jpg
Tayberk HELVACI

Ortak

Gayrimenkul ve İnşaat<strong> Hukuku</strong>

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul ve inşaat hukuku süreçlerinin tamamında uzman kadromuzla profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktayız.
Kentsel Dönüşüm<strong> Danışmanlığı</strong>

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı

Kentsel dönüşüm sürecine dahil olan, eskiyen bina, site be daire sahiplerine profesyonel kentsel dönüşüm danışmanlığı sunmaktayız.
Türk Vatandaşlığı<strong> Kazanma ve Danışmanlık</strong>

Türk Vatandaşlığı Kazanma ve Danışmanlık

Türk vatandaşlığı kazanma yolunda karşılaşabileceğiniz tüm süreçlerde profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz.